ZŠ a MŠ Brzkov

Úspěch ve výtvarné soutěži

Krásné 2. místo získal ve výtvarné soutěži Po stopách Jana Zrzavého na téma Stromek, strom v krajině, obci v kategorii mladších žáků Bedřich Kopecký. Jsme pyšní a moc gratulujeme.
Úspěch ve výtvarné soutěži

15. ročník výtvarné soutěže Po stopách Jana Zrzavého.

 

Vyhodnocení prací dalšího ročníku výtvarné soutěže pro žáky základních škol proběhlo 13. února 2020 v základní škole v Krucemburku, kde jsou také obrázky vystaveny.

Sjednotit se na ocenění zaslaných prací bylo hodně obtížné. Do užšího výběru ze 113 zaslaných prací ze 7 základních škol byla vybrána asi jedna čtvrtina. Zúčastnily se základní školy z Brzkova, Havlíčkovy Borové, Krucemburku, Okrouhlice, Oudoleně, Přibyslavi a Sobíňova. V odborné porotě byla paní Jana Zabloudilová ze Základní umělecké školy ze Žďáru nad Sázavou a paní Marta Rejšková ze ZUŠ v Krucemburku. Za Společnost Jana Zrzavého Krucemburk s laickým pohledem Miloslava Michalová.

Témata byla dvě: Stromek, strom v krajině, v obci a Zátiší s knihou a ... .

Práce na obrázku do výtvarné soutěže může být i zkouškou trpělivosti. Máme zadání, zvolili jsme téma a máme před sebou čas k malování a prázdný papír. Přemýšlíme a máme nápad, začínáme. Jak? Učitelé mohou poradit, snažíme se, jak nejlépe nám to jde. Poodstoupíme, díváme se, dokončujeme. Možná se k výtvoru vrátíme, ještě můžeme něco pozměnit, opravit, upravit.

Mít trpělivost k jakékoliv práci je tak výsledkem určitého procesu, i když motivace může být různá, např. splnění úkolu nebo chuť naučit se a vyzkoušet něco nového či snaha vyniknout. A tak náš obrázek může být kamínkem v mozaice našeho života, neboť jsme k němu využili čas nám svěřený.

 Přejeme dětem a jejich učitelům, aby dovednosti a znalosti získané v hodinách výtvarné výchovy a při ostatním vyučování byly pro ně zajímavé, užitečné a využitelné v dalším vzdělávání a v životě vůbec.

 

Za Společnost Jana Zrzavého Krucemburk, z. s.

 

Miloslava Michalová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru